שאלות ותשובות

באיזה שלב צריך להגיע לאונקולוג?


האונקולוג הוא הרופא המרכז את הטיפול במטופל עם הגידול הסרטני (הוא נחשב "מנהל המקרה" או "מנהל הטיפול"). לכן, הזמן להגיע אליו הוא כשבידי המטופל הוכחה לקיום גידול סרטני ומקורו וכן הערכת מידת הפיזור/ ההתפשטות של הגידול בגוף.
מה צריך להביא לפגישה?


רצוי שבפגישה ישתתף המטופל שלגביו תהיינה ההמלצות של האונקולוג. לי כאונקולוג ותיק ורגיש יש את הכלים להעביר את המסר תוך אמפטיה ורגישות ולהתאים את צורת מתן המסר לאיש/ה היושבים מולי. בנוסף, יש צורך להביא את כל החומר הרפואי הרלוונטי מראשית האבחנה. חשיבות רבה יש לתשובות הפתולוגיות מראשית המחלה ולתוצאות העדכניות. יש להיות מצוידים במידע על טיפולים שהתקבלו בעבר, אם היו, ומשך קבלתם והתגובה להם (נמצא בסיכום המחלה). כדאי להכין מראש שאלות ע"מ לא לשכוח ולהתלוות באדם או שניים נוספים שישמעו גם כן את השיחה ויוכלו לסייע.
האם אפשר לקיים את הפגישה ללא המטופל?


כן. בהחלט. נוכחות המטופל רצויה כדי שאני כמטפל אעביר את המסרים תוך רגישות מחד וסמכותיות מקצועית מאידך אך לא מחייבת.
מהם סוגי הטיפול הקיימים?


הטיפול האונקולוגי במאה ה-21 מגוון ומותאם במקרים רבים למטופל הספציפי= רפואה מותאמת אישית. ככלל, הטיפולים הם כירורגים, קרינתיים ותרופתיים וזאת בהתאם לסוג הגידול, למיקום הגידול, פיזור הגידול, מאפייני הגידול הרקמתיים והביולוגיים.
היכן מקבלים את הטיפולים?


כל סוג טיפול ודרך מתן הטיפול קובע את מיקום הטיפול. ניתוח, קרינה וטיפולים לתוך הוריד או ישירות לאיבר ניתנים בבית חולים. מאידך, טיפולים בכדורים או זריקות לשריר ניתנים במסגרת ביתית.
אילו בדיקות צריך לבצע?


הבדיקות הנדרשות לצורך הייעוץ לתיירים, נעשות בתיאום איתי ומראש לקראת הביקור. כל מטופל המתכנן להגיע, המלווה שלו מקבל, עפ"י מידע מוקדם המועבר אלי, תכנית בדיקות מסודרת כך שלמרפאתי הם מגיעים עם כל המידע הנדרש לצורך מתן המלצה טיפולית.
רפואה משלימה/ רפואה תומכת- האם יש לה מקום בטיפולים אונקולוגיים?


רפואה זו אינה רפואה מוכחת במחקרים ולכן הדיעות לגביה חלוקות. אני פתוח לגישות טיפוליות אלו כהשלמה לטיפולים הנדרשים והמוכחים. גם טיפולים אלו צריכים להיעשות ע"י אנשים מיומנים ומקצועיים והבחירה של איש המקצוע צריכה להעשות לאחר ברור והתייעצות.
האם יש החזר על הייעוץ?


ייעוץ זה הינו ייעוץ פרטי ולא במסגרת קופת החולים. קיים החזר מקובל בקופות החולים כללית, מאוחדת ולאומית לייעוצים הניתנים במרפאתנו וכן החזר משלים מכל חברות הביטוח (ביטוח בריאות). ניתן להגיש בקשה להחזר ישירות לחברת הביטוח ללא קופת החולים.
מה כתובת הקליניקה? איך יוצרים קשר?


כתובת המרפאה: מגדל הרופאים, מרכז ויצמן, וייצמן 14 תל-אביב, קומה 14 חדר 1416. המגדל נמצא ליד המרכז הרפואי איכילוב בתל-אביב.חנייה בשפע בחניון מרכז ויצמן. כניסה למגדל דרך אזור החנייה הירוק. לתיאום פגישת ייעוץ עם פרופסור אילן רון ניתן לפנות בטלפון 03-6486421
ניתן לפנות לפרופסור רון בדואר אלקטרוני: prof.ilan.ron@gmail.com או דרך פלטפורמת צור הקשר שבאתר.
בדיקות גנטיות ומולקולריות- מה חשיבותן?


המידע הניתן מבדיקות גנטיות ומולקולריות הוא חשוב ביותר לקביעת הגישה הטיפולית. למידע זה אף משמעות במקרים מסוימים על סיכויי ריפוי ותוחלת החיים. מידע זה יכול לשנות את בחירת הטיפול המועדף למטופל מטיפול א' לטיפול ב'.